30.6.09

erkeklerin kadınlar hakkında bildikleri herşey.(erkekler için bir yazı)
erkeklerin kadınlar hakkında bildikleri herşey ha.


bu konu ile ilgili üniversitede ders açılabilir.

açılırsa eminim quantum fiziğinden (quantum fiziğinin ne kadar zor olduğunu hiç bilmiyorum ama kulağa hep çok zor gibi gelmez mi?) çok daha zor bi konu olur. ve kesinlikle hiç mezun veremez (hele sınavları kadınlar yaparsa, hele hele eski sevgililer falan yaparsa) teoride ezberleyebildiğin kadar ezberle sınavı belki geçersin. amma velakin pratikte ne yapabilirsin ki. uygulama için aklıma anında gelen birkaç eski sevgili profilini düşünürsek eğer, 100 üzerinde 30 alabilecek erkek dünya üzerinde yoktur diyebilirim.

tamam X isimli bayanın psikolojisi şöyledir diyebilirsin. neleri sevdiğini falan öğrenebilirsin. onun iyi hissetmesi için neler gerektiğini bilebilirsin değil mi?

nah bilebilirsin.

sen bir kadını (hepsini birden tanımak zaten mevzu bahis değil) tanıdığını zannedebilirsin zeki arkadaşım. ama emin ol ki o kadın seni senden daha iyi tanır. ve senin onu anlamaman için ne kadar ve ne gerekiyorsa, profesyonel bir tiyatro sanatçısı edaysıyla gerçekleştirir. ki bu hareket senin ağzının açık kalmasına, başının dönmesine, hatta aklından süphelenmene bile yol açabilir.

bence kadınlar anlaşılmak istemiyorlar. ama erkeklerin kendilerini anlamadıklarından şikayet edip duruyorlar. al sana paradoks

o nedenle sevgili arkadaşım. hiç mevzuyu fazla zorlamaya gerek olmadığını düşünüyorum. kadınlar hakkında ne düşünüyorsan ve biliyorsan doğrudur. nasıl doğru biliyorsan öyle yap.


ha sen nasıl davranıyorsun diyorsan. bu seni hiç ilgilendirmez.

Hiç yorum yok: